It Girls säsong 2 ★

ModetteItgirls15

Woho, det blir en andra säsong av It Girls och nu ska vi tillsammans med FUN Light hitta våra tjejer! Jag är sååå peppad!

Och den här säsongen kommer vi att ta konceptet to ”the next level” och det innebär att uttagningarna för att hitta våra deltagare blir ännu hårdare. Vi kommer den här gången välja ut fem tjejer som blir vårt startfält. Och som alla tävlar om att bli vår nya It Girl och därmed vinner en bloggplats på Modette och en unik chans att komma in i branschen. Vi kommer ha ännu mer fokus på att komma in i branschen och visa hur vår bransch fungerar. Och som ni vet är det här ju en bransch som många unga tjejer drömmer om att få jobba i. Och våra tjejer kommer att få en unik möjlighet att ta sig in och knyta kontakter under seriens gång. 

Den första utmaningen där vi ska hitta vår första deltagare är nästa vecka (16:de mars). Så alla ni som tycker att det här låter som en dröm – Starta en blogg på ItGirls.se nu!

Eller tipsa en kompis du vet drömmer om det här!

Puss!

 

Kommentera

Skicka Kommentar
Sparar din kommentar...
4kommentarer

Metro Mode Club

SE ALLT
metro mode rekommenderar

Signa upp dig till vårt nyhetsbrev!